הזרקות למילוי קמטים

במשך השנים הגוף מאבד חומרים טבעיים המסייעים בשמירה על העור, רקמות הפנים מאבדות מגמישותן ונוצרים קמטים בעור. ישנן שיטות שונות להעלמת קמטים, השיטה הנפוצה היא הזרקות חומרי מילוי לקמטים עצמם, זהו טיפול בקמטים בפנים יעיל ביותר. בטיפול זה ההתמקדות היא בקמטים עצמם ואין פגיעה ברקמות הבריאות של העור. חברת נובה מדיקל היא החברה המובילה בארץ לשיווק חומרים ומכשור איכותי לטיפולי הזרקות למילוי קמטים בפנים ובחלקי גוף נוספים, החברה משווקת את מיטב המוצרים של המותגים המובילים בארץ ובעולם.

איך מתבצע טיפול בקמטים בפנים?
את הליך הטיפול מבצע רופא מומחה ברפואה אסתטית. הטיפול מתבצע בחדר טיפולים וברוב המקרים אינו אורך זמן רב, עד כ-20 דקות. אלא אם כן מטופלים באותו הליך מספר קמטים, אז יארך הטיפול עד כחצי שעה. תחילה מנקים את האזור ומורחים משחה לאלחוש או מזריקים זריקת הרדמה מקומית. במקרה בו קיים כבר חומר הרדמה בחומר המילוי, לא תינתן זריקת הרדמה. הרופא מתאים את חומר המילוי הרצוי ואת המינון הרצוי ומזריק את החומר לקמט.

יתרונות לטיפול באמצעות הזרקות למילוי קמטים
הטיפול מעלים את הקמטים, מחליק את עור הפנים ומעניק מראה צעיר ורענן. זהו הליך לא פולשני, שאינו מצריך הכנה מיוחדת, מבוצע ללא הרדמה או לעיתים בהרדמה מקומית בלבד ואינו מסוכן כלל. הטיפול עצמו מהיר וניתן לחזור לשגרה כבר באותו היום, אין צורך בזמן החלמה או התאוששות.

העלמת קמטים לטווח ארוך או קצר
הטיפול הניתן על ידי הזרקות למילוי קמטים יכול להיות לטווח ארוך או קצר, תלוי בחומר המילוי. טיפול העלמת קמטים לטווח ארוך מבוצע בחומרים סינתטיים ורק באזורים שבין האף לפה וסביב השפתיים, שם נוצרים קמטים המושפעים מכוח הכבידה. החיסרון בטיפול כזה הוא שאינו ניתן לתיקון ושקיימת סכנה שהחומר יעבור למקומות אחרים.
חומרי המילוי לטווח קצר הם ידידותיים יותר ודומים יותר לחומרים הטבעיים אשר מיוצרים בגוף. עם חומרים אלה הסיכויים קטנים מאוד לגרימת אלרגיות או סיבוכים.

בחירת רופא
חשוב מאוד לבחור רק ברופא המתמחה בטיפולי הזרקות למילוי קמטים אשר ברשותו ניסיון רב בתחום זה. חשוב לוודא שיש לו תעודה מטעם האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. לבחירת הרופא יש השפעה מכרעת על הצלחת הטיפול, לכן יש לערוך בדיקות ובירורים לפני שניגשים לתהליך.